پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

باغ ملی هرباریوم دچار حریق شد/ خسارتی ثبت نشد

0

به گزارش خبرنگار مهر، بر اثر بی احتیاطی یکی از حاشیه نشینان باغ گیاه شناسی نوشهر و سوزاندن زباله وسرایت آتش براثر ورزش باد گرم، بخشی‌هایی از ضلع غربی این کلکسیون منحصربفرد گیاهان آلی دچار حریق شد.

حبیب زارع رئیس باغ گیاه شناسی نوشهر در گفتگو با خبرنگار مهر درباره حریق در این باغ گفت: متأسفانه بر اثر بی احتیاطی و سهل انگاری یکی از همسایگان باغ گیاه شناسی در ضلع غربی باغ که مشغول، آتش زدن زباله‌ها بود، آتش به قسمتی از محل دپو خرده چوب در ضلع غربی باغ سرایت کرد.

زارع افزود: خوشبختانه با حضور به موقع همکاران گارد و حراست فیزیکی باغ و کارکنان زحمت کش آتش نشانی نوشهر بدون هیچ گونه خسارتی، آتش خاموش شد.

وی از همسایگان مجاور باغ گیاه شناسی نوشهر خواست از روشن کردن آتش در مجاورت باغ خودداری کنند و همچنین وسایل و زباله‌ها را به داخل باغ پرتاب نکنند، چون به دلیل گرمای هوا، امکان آتش سوزی و خسارت وجود دارد.

گفتنی است باغ گیاه شناسی «اکولوژی» نوشهر که از قدیمی ترین باغ‌های گیاه شناسی کشور و خاورمیانه محسوب می‌شود به عنوان باغ گیاه شناسی برای ناحیه رویشی هیرکانی انتخاب شده است و این باغ ۳۵ هکتاری در راستای دو هدف اصلی باغ‌های گیاه شناسی در سراسر دنیا یعنی آموزش به تمامی اقشار مردم و نگهداری از گونه‌های نادر و در حال انقراض، فعالیت می‌کند.

در سال ۱۳۸۶ به دلیل اهمیت بالای مجموعه حاضر، به عنوان یک اثر طبیعی در سازمان میراث فرهنگی به شماره ۱۷۷۹۵ به ثبت رسید.

کد خبر 4980599
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.