کد خبر:112471
پ
بازگشایی-صفی‌آباد-بهشهر-و-ارتقاء-گردشگری-فرهنگی-مازندران.jpg

بازگشایی صفی‌آباد بهشهر و ارتقاء گردشگری فرهنگی مازندران 

ایسنا/مازندران مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران از بازگشایی صفی‌آباد بهشهر و ارتقاء گردشگری فرهنگی در این استان خبر داد. سیف‌الله فرزانه در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه صنعت گردشگری مازندران برای جهانی شدن دارای فقر مراکز فرهنگی و هنری است، اظهار کرد: این موضوع به‌خاطر عدم ظرفیت‌های فرهنگی و تمدنی در مازندران […]

ایسنا/مازندران مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران از بازگشایی صفی‌آباد بهشهر و ارتقاء گردشگری فرهنگی در این استان خبر داد.

سیف‌الله فرزانه در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه صنعت گردشگری مازندران برای جهانی شدن دارای فقر مراکز فرهنگی و هنری است، اظهار کرد: این موضوع به‌خاطر عدم ظرفیت‌های فرهنگی و تمدنی در مازندران نیست، بلکه پر رنگ شدن گردشگری تفریحی در استان باعث غفلت تاریخی ما از این مسئله مهم و تاثیرگذار در حوزه فرهنگی و تمدنی شده است.
وی با اشاره به اینکه توجه به آثار شاخص ملی و بین المللی در بخش میراث طبیعی و فرهنگی با تمام ظرفیت‌های انسان ساخت می‌تواند نجات بخش مازندران باشد، تصریح کرد: برای ورود این استان به گردشگری فرهیخته و بین المللی باید به این بخش از ارکان توسعه توجه اساسی کرد.
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران با تاکید بر اینکه بی‌شک کاخ صفی‌آباد با توجه به ظرفیت فرهنگی و معماری و تزئینات وابسته به آن یکی از شاخص‌های ملی است، گفت: این مکان می‌تواند استان را دارای نمادهای فرهنگی بیشتری کند که با همکاری وزرات خانه‌های مرتبط در آینده نزدیک مسیر جدیدی در گردشگری مازندران باز شده و برنامه استان بعد از بازگشایی، با توجه به ظرفیت‌های فرهنگی غارهای هوتو و کمربند و کارگاه صنایع سنگ تراشی پیش از تاریخ در پیرامون آن و همچنین سیمای زیبای دشت بهشهر و چشم انداز شبه جزیره میانکاله و جنگل‌های پیرامون غارها، شرایط را برای پیشنهاد منظر طبیعی، تاریخی، در  فهرست ثبت جهانی مهیا می‌کند.
فرزانه خاطرنشان کرد: اداره کل میراث فرهنگی مازندران به سوی مازندران فرهنگی و تمدنی با تمام ظرفیت‌های پیدا و پنهان آن در حرکت است که در این مسیر نیازمند توجه تمام مازندرانی‌های داخل، خارج و علاقمندان به سرمایه‌گذاری در این استان هستیم.
وی یادآور شد: بر این اساس و با توجه به مرمت آثار تاریخی، احیاء و بازنده سازی شهرها و آثار تاریخی و هویت بخشی به تمام شهرها بر اساس ماهیت و کارکرد آن باید در دستور کار دبیرخانه رویداد بین‌المللی ساری ۲۰۲۲ قرار گیرد.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید