کد خبر:17057
پ
emam-jomaeh-kiasar

ایران اسلامی با رای آری ملت از لحاظ دینی و مذهبی متعالی شد

امام جمعه چهاردانگه با اشاره به اینکه ایران بعد از تشکیل حکومت اسلامی، از لحاظ دینی و مذهبی متعالی شد، گفت: جمهوری اسلامی با گذشت سی و شش سال با بالندگی و عزت در مسیر توسعه و پیشرفت گام برمی دارد.

 

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه ساری، حجت الاسلام یوسفعلی تیموری، امام جمعه کیاسر روز گذشته (۱۱ فروردین ۱۳۹۴ ) ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن سال ۱۳۹۴ هجری شمسی به عموم مردم ولایتمدار مازندران، در آستانه روز بزرگ و با عظمت جمهوری اسلامی به خبرنگار خبرگزاری شبستان در ساری گفت: ملت شریف ایران اسلامی در ۱۲ فروردین ۵۸ با رای قاطع خویش به نظام مقدس جمهوری اسلامی به فرموده امام خمینی(رحمت الله علیه) نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد،‌ به جمهوری اسلامی رای آری دادند.

 

وی ادامه داد: این رای مردم موجب بنیانگذاری نظام الهی و خدایی در ایران شد و از آن پس به عنوان الگو و اسوه جهان اسلام تحت زعامت ولایت فقیه به بنیانگذاری امام راحل بدل شد که الحمدالله شاهد هستیم که این نظام با گذشت سی و شش سال با بالندگی و عزت در مسیر توسعه و پیشرفت گام برمی دارد.

 

حجت الاسلام تیموری با بیان اینکه رای آری ملت ایران دستاوردهای فراوانی را در عرصه های داخلی و بین المللی و جهان اسلام به همراه داشته و دارد، اظهار داشت: مردمی بودن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اولین نکته ای است که می توان در عرصه داخلی جزء دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی دانست چرا که این نظام بر پایه آرای مردم استوار ایستاده است.

 

وی با اشاره به این که مردم ایران اسلامی در روز ۱۲ فروردین ماه حماسه ای عظیم را آفریدند، افزود: با رای مردم، ایران از قید اسارت و بردگی پادشاهی ۲۵۰۰ ساله نجات یافت.

 

حجت الاسلام تیموری اضافه کرد: در زمان قبل پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، شاه مخلوق کشور را به آمریکا فروخته بود و با توجه به قانون ننگین کاپیتولاسیون که مردم ایران به موجب این قانون هیچ گونه حق اعتراض نسبت به مستشاران آمریکایی نداشته باشند بدین معنی که به آمریکایی ها حق مصونیت در ایران را داده بود؛ با رای مردم این ذلت و خواری نیز پایان یافت.

 

وی با اشاره به اینکه با تشکیل حکومت اسلامی در ایران، زمینه رشد و تعالی و پیشرفت کشور فراهم شد، خاطرنشان کرد: در قبل از انقلاب مردم ایران که قدرت تولید نداشتند امروز نفت را اداره می کنند.

 

حجت الاسلام تیموری با بیان اینکه ایران در عرصه علمی از برخی کشورها پیشی گرفته است، تصریح کرد: از سال ۵۸ تاکنون ایران در زمینه شاخص‌های علمی در رتبه‌های قابل توجه جهانی قرار گرفته و از لحاظ ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل علمی نیز به پیشرفت‌های دور از انتظاری دست یافته است.

 

وی با اشاره به اینکه ایران بعد از تشکیل حکومت اسلامی، از لحاظ رشد دینی و مذهبی متعالی شد، خاطرنشان کرد: روزی قبل از انقلاب در ایران زمان اعتکاف فقط چند طلبه حاضر می شدند اما امروز به برکت جمهوری اسلامی با پشتوانه قوی مردمی مساجد در زمان اعتکاف مملو از جمعیت در گروه های مختلف سنی است.

 

حجت الاسلام تیموری با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی در خارج از کشور و در جهان اسلام، گفت: به لطف خداوند متعال جهان اسلام، دشمن اصلی خویش آمریکا و دست نشانده های مثلث شوم نظام سلطه آمریکا، انگلیس و اسرائیل را نظیر گروهک ها، داعشی ها و تکفیری ها را شناختند.

 

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی، بیداری اسلامی و بیداری مستضعفان را در پی داشت، افزود: گرایش ایرانیان و دیگر کشورها بویژه بالکان آمریکای جنوبی به اسلام، قرآن و اهل بیت(علیهم السلام) نیز از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید