کد خبر:137818
پ
اخذ مجوز احداث نخستین شهرک صنایع تبدیلی کشاورزی کشور در

اخذ مجوز احداث نخستین شهرک صنایع تبدیلی کشاورزی کشور در بخش گهرباران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، عصر امروز جلسه هم اندیشی با فعالان اقتصادی شهرستان میاندرود با محوریت توسعه صادرات محصولات کشاورزی برگزار شد. در این نشست که با حضور حسین منفردی فرماندار شهرستان میاندورود، عبدالله مهاجر رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان مازندران، سیداسماعیل علوی مدیر جهاد کشاورزی میاندورود، اساتید دانشگاه […]

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، عصر امروز جلسه هم اندیشی با فعالان اقتصادی شهرستان میاندرود با محوریت توسعه صادرات محصولات کشاورزی برگزار شد.

در این نشست که با حضور حسین منفردی فرماندار شهرستان میاندورود، عبدالله مهاجر رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان مازندران، سیداسماعیل علوی مدیر جهاد کشاورزی میاندورود، اساتید دانشگاه و همچنین جمعی از فعالان اقتصادی بخش کشاورزی شهرستان برگزار شد، آخرین دغدغه‌ها و مشکلات اقتصادی فعالان اقتصادی شهرستان میاندورود در حوزه کشاورزی مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

حسین منفردی فرماندار شهرستان میاندورود در این نشست ضمن تقدیر از حضور فعالان اقتصادی بخش کشاورزی شهرستان در این نشست، گفت: با توجه به اینکه شهرستان میاندورود قطب کشاورزی در استان و کشور است تلاش شد با مشارکت مدیران دستگاه‌های اجرایی ذیربط، از این ظرفیت بالقوه حداکثر بهره را برای توسعه شهرستان ببریم.

وی اظهار کرد: برنامه‌های بلندمدت حوزه کشاورزی در شهرستان میاندورود تدوین شد که اخذ مجوز احداث اولین شهرک صنایع تبدیلی کشاورزی کشور در بخش گهرباران به مساحت ۳۸ هکتار یک از این اقدامات در این زمینه است.

فرماندار میاندورود در ادامه با اشاره به اینکه میزان صادرات مرکبات از شهرستان میاندورود در سال جاری نسبت به سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش داشته است، اضافه کرد: با ایجاد و توسعه زیرساخت‌های مناسب نظیر پایانه صادرات و حمل و نقل دریایی در آینده‌ای نزدیک شاهد افزایش میزان صادرات محصولات کشاورزی در شهرستان میاندورود خواهیم بود.

عبدالله مهاجر رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان مازندران نیز در این نشست یکی از معضلات کنونی صادرکنندگان کشاورزی در شهرستان میاندورود را نبود پایانه صادراتی و شرکت‌های حمل و نقل بیان و عنوان کرد: ایجاد پایانه صادراتی با همکاری و پیگیری فعالان اقتصادی حوزه کشاورزی شهرستان و همراهی مدیران دستگاه‌های اجرایی امکانپذیر خواهد بود.

وی گفت: برای تحقق این موضوع اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان نیز از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد. وی در ادامه بر تعامل بیشتر بانک‌ها با فعالان اقتصادی شهرستان میاندورود تاکید کرد و خواستار اعطای تسهیلات مناسب‌تر به این بخش از فعالان اقتصادی از سوی بانک‌ها شده است.

در ادامه این نشست چند تن از فعالان اقتصادی بخش کشاورزی شهرستان نیز به بیان مشکلات، نقطه نظرات و پیشنهادات در حوزه های کاری خود پرداختند.

 /۸۶۰۴۱/جلینک منبع اصلی مطلب

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

ساری، مجتمع میلاد نور
09114755194