پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

احداث سد چرگت چهاردانگه به 50 میلیار تومان بودجه نیاز دارد

دکتر سید رمضان شجاعی نماینده شهرستان ساری گفت: مطالعات اولیه سد چرگت چهاردانگه انجام شده است، افزود: 50 میلیارد تومان برای ساخت آن اعتبار نیاز است.

3

 

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه ساری، به نقل از خبرگزاری تسنیم ، سید رمضان شجاعی در نشست مشترک مدیران استانی و نمایندگان مازندران با وزیر نیرو در استانداری، با اشاره به اینکه از وزیر نیرو استدعا نداریم همه مشکلات حوزه آب و برق استان در یک سفر رفع شود، اظهار داشت: از وزیر نیرو می‌خواهیم که در این سفر به نتایج مطلوبی دست یابد.

 

وی با بیان اینکه مازندران علیرغم برخورداری از منابع آب زیرزمینی تنها کمتر از 9 این منابع، مهار می شود، افزود: با توجه به اینکه نیاز مردم استان آب شرب و آب کشاورزی بوده متاسفانه از فقر تاسف باری در آب شرب و کشاورزی بسر می‌رود.

 

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هم اکنون 50 درصد روستاهای ساری با مشکل کم آبی مواجه هستند، تصریح کرد: متاسفانه در این روستاها با تانکر آب حمل می‌شود.

 

شجاعی کیاسری با بیان اینکه تامین آب شرب نیازحداقلی مردم مازندران بوده که از مسئولان مطالبه می‌کند، افزود: بخش وسیعی از روستاهای شهرستان ساری و میاندرود به دلیل کم آبی و خشکسالی زیرکشت نرفته است.

 

وی با اعلام اینکه ساری تنها دارای یک سد بوده که مطالعات آن قبل از انقلاب آغاز و احداث شده است، گفت: مطالعات سد زارم رود ساری که از مدت‌ها قبل آغاز شده متاسفانه عزمی برای احداث آن از سوی مسئولان نیست.

 

این نماینده مجلس با بیان اینکه مطالعات اولیه سد چرگت چهاردانگه انجام شده است، افزود: 50 میلیارد تومان برای ساخت آن اعتبار نیاز است.

 

وی با اعلام اینکه سد فریم صحرا در سال 84 به بهره برداری رسیده که یک قطره آب در آن نیست، گفت: به دلیل مشکلات فنی، اکنون آب در آن ذخیره نمی‌شود.

 

شجاعی با اشاره به اینکه در حوزه آب شرب با مشکل کم آبی نیز مواجه هستیم، افزود: آب شرب شهر ساری سالم نیست.

 

این نماینده مجلس با بیان اینکه انتقال آب سد شهید رجایی به شهر ساری، 74 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: برای تکمیل این پروژه به 30 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

 

3 نظرات
 1. ابوالفضل قنبرنژاد می گوید

  با سلام و خدا قوت
  لطفا مبلغ عنوان خبر را اصلاح کنید

 2. ابوالفضل قنبرنژاد می گوید

  با سلام مجدد
  بابت اصلاح عنوان خبر، سپاس!

 3. 83عاشق چهاردانگه می گوید

  از جاده درست کردن ساری-کیاسر معلومه چقدر عزمتان جزمه.اگر کسی هست که بحال مردم دل بسوزونه میتونه با نصف این مبلغ با شرکت سازندگی خاتم الانبیا قرارداد ببنده.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.