کد خبر:17507
پ
13940109000180_PhotoA

اجرای پروژه محور ساری ـ تاکام از سر گرفته می‌شود

رئیس اداره راه وشهرسازی ساری از پیگیری برای اجرای پروژه راه ساری به تاکام خبر داد و گفت: برای 12.5 کیلومتر از این مسیر 35 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شد.

 

 به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه ساری به نقل از فارس، عمران فلاحی  درباره آخرین وضعیت پروژه ساری ـ تاکام با اشاره به اینکه این پروژه سه ماه از سال به دلیل نداشتن مصالح تعطیل بود، اظهار کرد: با توجه به ممنوعیت برداشت شن و ماسه از رودخانه‌های محل اجرای پروژه و مشخص نشدن محل مناسب برای تامین مصالح پیمانکار به دلیل نداشتن مصالح فعالیتش را تعطیل کرد که پس از بررسی و رایزنی تصمیم گرفته شد که مجری طرح مصالح مورد نیاز را از منطقه کلاج‌خسه تامین کند که از زمان رفع مشکل اداری فعالیت اجرای پیمانکار دوباره از سرگرفته می‌شود.

 

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان ساری با اشاره به مشکلاتی که در اجرای این پروژه وجود دارد، افزود: برخی از مسیر برای اجرای طرح نیاز به کار و زمان بسیار زیادی دارد، در مسیر راه وجود زمین منابع طبیعی و زمین‌های با مالکیت شخصی برای مجری طرح مشکلاتی به وجود می‌آورد.

 

وی خاطرنشان کرد: برخی از محور آزادسازی نشد، در برخی از مسیرها تاسیسات شرکت‌های آب، برق و مخابرات وجود دارد که نیاز به جابه‌جایی دارد که شرکت‌های آب، برق و تلفن نیز به دلیل نداشتن اعتبار و مشخص نشدن حریم جاده امکان آزادسازی برای آنها وجود ندارد.

 

فلاحی یادآور شد: در مسیر ورودی شهرستان ساری لوله آب در زیر محل اجرای پروژه قرار دارد که با پیگیری انجام شده از مسئولان اداره آب آنها اعلام کردند که لوله‌ها توسط اداره راه و شهرسازی جابه‌جا شود و در جابه‌جایی تیر برق‌ها نیز همین مشکلات وجود دارد.

 

وی ادامه داد: همه تلاش ما این است که نسبت به بهسازی ورودی ساری اقدام شود که برای دریافت نتیجه مناسب‌تر نیاز است شهرداری ساری نیز ورود پیدا کند.

 

رئیس اداره راه و شهرسازی ساری با اشاره به مشکلاتی که برای پیمانکار طرح در دو سال پیش به وجود آمد و مجری طرح نیز فوت کرد،افزود: پس از فوت پیمانکار دو سال اجرای این طرح با توجه به داشتن قرارداد 27 میلیارد تومانی عقب افتاد.

 

وی یادآور شد: پس از مشکلاتی که بر سر تعیین پیمانکار به وجود آمد، این طرح به دلیل قرار گرفتن در مسیر بین‌المللی قرار است که با اعتبارات ملی ساخته شود.

 

فلاحی اضافه کرد: در قرارداد پیمانکار برای اجرای 12.5 کیلومتر با تعدیل 35 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شد که در صورت تخصیص اعتبار تاخیری در اجرای پروژه به وجود نمی‌آید.

 

وی در پایان با اعلام اینکه 23.5 کیلومتر از این مسیر در طرح وزارت راه و شهرسازی نیاز به بازسازی دارد، خاطرنشان کرد: در صورت تامین اعتبار مشکلی برای اجرای طرح وجود ندارد.

 

کلیدواژه : جاده ساری - کیاسر
دیدگاه کاربران 2 دیدگاه
  • کیاسری 23 فروردین 1394 / 0:33

    جا داره تشکر کنیم از نماینده جوان ساری اقای دامادی که پیگیر هستن

  • کاربر 23 فروردین 1394 / 8:37

    همه جا که طرحها مشکل دارد؟ یه دفعه بگید پروژه تعطیل!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

ساری، مجتمع میلاد نور
09114755194