پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

مراسم تشییع پیکر آیت الله شجاعی کیاسری

مراسم تشییع پیکر مرحوم آیت الله شجاعی کیاسری از دقایقی پیش ( 2 آذر 1393 ) از مسجد جامع شهر ساری آغاز شده است.

4

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چهاردانگه ساری از ساری، مراسم تشییع پیکر مرحوم آیت الله سیدحسن شجاعی کیاسری از دقایقی پیش ( 2 آذر 1393 ) از مسجد جامع شهر ساری آغاز شده است.

 

مراسم تشیع پیکر آن عالم وارسته با حضور مسئولان کشوری، استانی، شهرستان ساری و بخش چهاردانگه و با حضور پرشور مردم قدرشناس استان مازندارن و شهرستان ساری و به ویژه بخش چهاردانگه برگزار شده و پس از تشییع به زادگاهش شهر کیاسر منتقل خواهد شد.

 

طبق برنامه، حضرت آیت العظمی نظری خادم الشریعه بر پیکر مرحوم آیت الله شجاعی نماز خوانده و پس از تشییع پیکر آن فقید سعید برای تدفین به زادگاهش شهر کیاسر منتقل و در آن شهر به خاک سپرده خواهد شد.

 

اخبار و تصاویر تکمیلی متعاقباً از پایگاه خبری چهاردانگه ساری منتشر خواهد شد.

 

……………………………………………………..

 

اخبار مراسم تشییع پیکر مرحوم آیت الله سیدحسن شجاعی کیاسری به صورت لحظه به لحضه در پایگاه خبری چهاردانگه ساری به روز رسانی خواهد شد:

 

9:7 صبح : برنامه مراسم تشییع بعد از تلاوت قرآن آغاز و سپس آقای دکتر سیدحسین شجاعی کیاسری فرزند آن مرحوم، از مردم شهرستان ساری تقدیر کردند و شمه ای از خصوصیات آن عالم وارسته و قرآن پژوه را بیان نمودند.

 

9:11 : بنا بر اطلاعیه، از سوی آیت الله نظری بنیانگذار موسسه بنیاد غدیر و آیت الله زمانی، مراسمی امشب ( 2 آذر 1393 ) بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد جامع شهر ساری برگزار می شود.

 

9:20 : در مراسم تشییع پیکر مرحوم شجاعی کیاسری، آیت الله طبرسی، آیت الله لائینی و آیت الله معلمی و استاندار مازندارن شرکت کردند.

 

9:49 : مراسم تشییع پس از اقامه نماز بر پیکر مرحوم شجاعی کیاسری به امامت حضرت آیت العظمی نظری به شکل با شکوهی اقامه شد.

 

9:54 : بازار شهر ساری در سوگ فقدان و تشییع پیکر آیت الله شجاعی کیاسری امروز تعطیل شد.

 

9:57 : طبق اعلام خانواده مرحوم آیت الله شجاعی کیاسری، مراسم سومین روز درگذشت آن عالم وارسته فردا ( 3 آذرماه 1393 ) از ساعت 10 صبح الی 2 بعدازظهر در حسینیه عاشقان شهر ساری واقع در میدان امام خمینی این شهر برگزار می شود.

 

 10:27 : مراسم تشییع پیکر مرحوم شجاعی که از مسجد جامع ساری آغاز شده بود با رسیدن به میدان شهدا رو به پایان بوده و بعد از آن پیکر آن مرحوم برای تدفین به شهر کیاسر منتقل خواهد شد.

 

11:10 : مسئولان نیروی انتظامی و پلیس راه شهرستان ساری برای تسهیل در عبور و مرور در محور ساری به کیاسر هماهنگی و اقدامات لازم را انجام داده اند تا مراسم انتقال پیکر مرحوم آیت الله شجاعی به نحو احسن انجام پذیرد.

 

11:17 : مردم قدرشناس استان مازندران و شهر ساری و به ویژه بخش چهاردانگه به شکل با شکوهی با ده ها اتومبیل و اتوبوس واحد شهری در جاده ساری – کیاسر به سمت شهر کیاسر برای مراسم تدفین در حال حرکت هستند.

 

11:22 : مردم و مسئولان شهر کیاسر برای استقبال از پیکر مطهر مرحوم آیت الله شجاعی و تشییع کنندگان از ساری به سمت کیاسر، منتظر هستند. هم چنین طول مسیر جاده ساری به کیاسر با بنرهایی از تصویر مرحوم آیت الله شجاعی تزیین شده است.

 

 12:22 : پیکر مرحوم آیت الله شجاعی کیاسری وارد شهر کیاسر شد و با استقبال پر شور مردم و مسئولان این شهر قرار گفت. پس از تشییع در این شهر به خاک سپرده خواهد شد.

 

12:29 : مراسم تشییع مرحوم شجاعی در شهر کیاسر از هم اکنون آغاز شد.

 

12:50 : نماز میت بر پیکر مرحوم آیت الله شجاعی کیاسری در شهر کیاسر به امامت حجت الاسلام تیموری امام جمعه محترم بخش چهاردانگه اقامه شد.

 

13:05 : نم نم بارش باران در شهر کیاسر از دقایقی قبل آغاز شده و همنوا با خیل عظیم جمعیت حاضر در مراسم تشییع پیکر مرحوم آیت الله شجاعی کیاسری جلوه ی خاصی به فضای مراسم داده است.

 

13:33 : پیکر مرحوم آیت الله شجاعی دقایقی پیش با حضور خیل عظیمی از عزاداران در شهر کیاسر به خاک سپرده شد. حضور پر شور تشییع کنندگان در شهر کیاسر کم نظیر بوده و نشان از ارادت مردم قدرشناس منطقه نسبت به آن عالم وارسته و قرآن پژوه است.

 

13:41 : بعد از پایان یافتن مراسم تشییع، مراسم عزاداری و صرف ناهار در مسجد محمد رسول الله (ص) شهر کیاسر برگزار خواهد شد.

 

 

 

4 نظرات
 1. رستميان می گوید

  خدايش رحمت كند

 2. ناشناس می گوید

  آسمان هم امروز از فقدان این بزرگوار عزادار است و اشک میریزد

 3. سيدمرتضي موسوي می گوید

  سيدجان روحت شاد

 4. نادري می گوید

  پاک زیست و پاک به دیدار حق شتافت
  روحش شاد و یادش گرامی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.