پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

آخرین جزئیات تلفات پرندگان در میانکاله و خلیج گرگان

0

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، روزهای غم‌انگیز در بهشت پرندگان وارد سی و یکمین روز شده و همچنین تب و تاب محیط‌بانان و تلاش‌های خستگی‌ناپذیرشان برای جلوگیری از تلفات پرندگان ادامه دارد.

اوایل بهمن ماه امسال که خبر مرگ مشکوک پرندگان در میانکاله شنیده شد و باتوجه به تجربه سال قبل بحث آزمایش‌های پیچیده در دستور کار قرار گرفت که کماکان نیز این آزمایش‌ها ادامه دارد و همچنان بوتولیسم جان پرندگان را می‌گیرد.

براساس اطلاعیه شماره ۲۹ درباره تلفات غیرعادی در پرندگان مهاجر آبزی در تالاب بین‌المللی میانکاله و خلیج گرگان، عملیات پایش و جمع‌آوری لاشه پرندگان مهاجر آبزی روز یک‌شنبه ۱۰ اسفند ماه ۹۹  نیز با اعزام اکیپ‌های از محیط‌بانان و کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست بهشهر، گلوگاه و اداره کل انجام که ۸۲۶ قطعه پرنده مهاجر آبزی از گونه‌های چنگر معمولی، فلامینگو، مرغابی، کشیم و  آبچلیک تلف شده از سطح ساحل جمع آوری و دفن بهداشتی شدند.

گفتنی است طی ۳۱ روز گذشته مجموع تلفات پرندگان مهاجر جمع‌آوری شده در تالاب میانکاله و خلیج گرگان به عدد ۱۹ هزار و ۵۹ قطعه رسیده است.

عملیات جمع‌آوری لاشه پرندگان تلف شده توسط چندین گروه با استفاده از قایق، تراکسور و تراکتور و همچنین به‌صورت قایق در ضلع شرقی و جنوبی در داخل تالاب و خلیج انجام شد.

همچنین در عملیات امروز ماموران یگان حفاظت محیط‌زیست شهرستان بندر ترکمن نیز حضور داشتند.

 /۸۶۰۳۴/ج/یلینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.