تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : علي نظري
حوزه : اخبار مازندران
شماره : 81250
تاریخ : ۱۶ آبان, ۱۳۹۷ :: ۱۷:۳۲
برگزاری همایش «آزادسازی تا بازسازی سوسنگرد» در مازندران


وی افزود: امسال نیز همایش «آزادسازی تا بازسازی سوسنگرد» را به میزبانی دانشگاه مازندران در بابلسر برگزار خواهیم کرد.

ملکی به بیان اهداف این همایش پرداخت و خاطرنشان کرد: یکی از اهداف، پرداختن و یادآوری نقش مازندران در آزادسازی و بازسازی این شهر است که تاکنون مورد اغفال واقع شده است.

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس مازندران به نقش ارتش، نیروی انتظامی و گروه جنگ های نامنظم شهید چمران در جریان آزادسازی سوسنگرد اشاره کرد و گفت: همچنین سردار شهید «حسین بهرامی ولشکلایی» از شهدای محوری این حماسه محسوب می شود که نقش ویژه ای در آزادسازی سوسنگرد داشت.

ملکی نامگذاری یکی از خیابان های سوسنگرد را به نام شهدای مازندران یکی از اقدامات در سوسنگرد عنوان کرد و افزود: همچنین در تلاش هستیم با همکاری مسئولین سوسنگرد یادمانی هم با نام  سردار شهید «حسین بهرامی ولشکلایی» در این شهر ایجاد شود.

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس مازندران همچنین از چاپ کتاب «آزادسازی تا بازسازی سوسنگرد» به عنوان یکی از اقدامات مهم انجام شده در راستای پاسداشت حماسه آفرینی های مردم مازندران در سوسنگرد خبر داد و گفت: این کتاب توسط اداره کل حفظ آثار مازندران و با همکاری ستاد کنگره شهدا (سپاه کربلا) تدوین شد.

ملکی در بخش دیگر سخنان خود یادآورشد: مردم مازندران در شرایطی که میزبان ۵۰ هزار مردم جنگ زده بودند و ۱۰ یگان را هم در جبهه ها پشتیبانی می کردند، شهر سوسنگرد را با هزینه ای نزدیک به ۳۰۰ میلیون تومان که بر مبنای محاسبه روز و قیمت ارز و سکه قریب به ۳۵۲ میلیارد تومان می شود، بازسازی کردند.

وی همچنین بر ضرورت نامگذاری خیابان ها و اماکن عمومی در شهرهای استان به نام سوسنگرد تأکید کرد و آن را یکی از راه های انتقال و بزرگداشت این حماسه به نسل حاضر و آینده دانست.

© 2019 تمام حقوق این سایت برای پايگاه خبري چهاردانگه محفوظ می باشد.