تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : علي نظري
حوزه : اخبار مازندران
شماره : 80071
تاریخ : ۱۹ مهر, ۱۳۹۷ :: ۱۴:۴۲
قرارداد ساخت سیلوی 35 هزار تنی نگهداری غلات در بندر امیرآباد منعقد شد


به گزارش خبرگزاری تسنیم از بهشهر، به‌نقل از روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد، مدیر بنادر و دریانوردی منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد اظهار داشت: شرکت آرد خوشه فارس با انعقاد قراردادی به ارزش 142 میلیارد ریال، سیلوی 35 هزار تنی غلات را در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد احداث می‌کند.

سیاوش رضوانی با بیان اینکه این قرارداد به صورت B.O.T منعقد شده است، گفت: سرمایه‌گذار طبق این قرارداد، ساخت سیلو را در یک سال به پایان می‌رساند و مقرر شد با توجه به وجود 25 کیلومتر راه آهن داخلی و دسترسی به راه آهن سراسری در 14 سال پس از ساخت سیلو با بهره‌گیری از زیرساخت‌های حمل و نقل ریلی بندر امیرآباد از آن بهره برداری می‌کند.

رضوانی افزود: در قراردادهای B.O.T که به شیوه ساخت، بهره‌برداری و واگذاری منعقد می‌شوند، سرمایه‌گذار پس از ساخت و بهره‌برداری از پروژه در مدتی معین، زیرساخت ایجاد شده را در پایان زمان مقرر در اختیار مجموعه قرار می‌دهد.

وی افزود: در حال حاضر ظرفیت سیلوهای غلات منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد 240 هزار تن است که با تکمیل این پروژه این ظرفیت به 275 هزار تن می‌رسد.

مدیر بنادر و دریانوردی منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد با بیان اینکه ساخت سیلوی نگهداری غلات با توجه به اینکه بندر امیرآباد پایلوت غلات شمال کشور است از اولویت‌های سرمایه‌گذاری این منطقه به شمار می‌آید، گفت: احداث صنایع تبدیلی مرتبط با چوب و کاغذ، ساخت مخازن و صنایع تبدیلی روغن خوراکی، ایجاد مخازن برای ترانزیت فرآورده‌های نفتی، ساخت تأسیسات سایر صنایع و خدمات ایجاد ارزش افزوده اعم از تولیدی، تبدیلی و مونتاژی وابسته به حمل و نقل دریایی و ایجاد سیلوی نگهداری غلات، اولویت‌های سرمایه‌گذاری بندر امیرآباد هستند.

رضوانی خاطرنشان کرد: با توجه به توان بالای تخلیه و بارگیری بندر امیرآباد و وجود 15 پست اسکله در این بندر، افزایش فضای نگهداری کالاها به بالا بردن توان منطقه برای حضور و فعالیت صنایع تبدیلی کمک می‌کند.

 / ز

© 2018 تمام حقوق این سایت برای پايگاه خبري چهاردانگه محفوظ می باشد.