تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : علي نظري
حوزه : اخبار چهاردانگه, اخبار عمومي
شماره : 76860
تاریخ : ۱۶ مرداد, ۱۳۹۷ :: ۱۰:۳۲
مدیر امور منابع آب ساری و میاندرود خبر داد بازسازی و مرمت 30 سردهنه زراعی تخریب شده در سیل اخیر در چهاردانگه مدیر امور منابع آب ساری و میاندرود گفت: 30 سردهنه زراعی در منطقه چهاردانگه ساری که در سیل یازدهم مرداد سال جاری تخریب شده بودند بازسازی و آبگیری مجدد آن آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، به نقل از روابط عمومی آب منطقه ای مازندران: مهندس جواد طوسی مدیر امور منابع آب ساری و میاندرود گفت: 30 سردهنه زراعی در منطقه چهاردانگه ساری که در سیل یازدهم مرداد سال جاری تخریب شده بودند بازسازی و آبگیری مجدد آن آغاز شد.

وی با بیان اینکه این سردهنه ها که در محدوده روستاهای چالو و برد چهاردانگه ساری قرار دارند در سیل مرداد ماه سال جاری صددرصد تخریب شده بودند که با تلاش بخش امور منابع آب شهرستان و دفتر مشارکت مردمی و طرح های زودبازده آب منطقه ای بازسازی آنها پس از یک هفته تلاش شبانه روزی به انجام رسید.

طوسی میزان هزینه بازسازی این سردهنه های زراعی را 150 میلیون تومان اعلام کرد و افزود: اراضی تحت پوشش این سردهنه حدود 200 هکتار می باشد که تحت کشت شالی می باشد.

شایان ذکر است در استان حدود 1800 سردهنه زراعی وجود دارد که حدود 100 سردهنه مدرن و مابقی سنتی می‌باشد که پس از هر سیل نیاز به بازسازی و مرمت دارد.

© 2018 تمام حقوق این سایت برای پايگاه خبري چهاردانگه محفوظ می باشد.