تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : علي نظري
حوزه : اخبار مازندران
شماره : 75375
تاریخ : ۲۰ تیر, ۱۳۹۷ :: ۱۴:۱۳
هنوز از ظرفیت‌های صادراتی بنادر استان مازندران استفاده نشده است


به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، عبدالله رضییان صبح امروز در همایش بین‌المللی توسعه صادرات از طریق دریای خزر اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین ضعف‌های امروز استان‌های شمالی موضوع صادرات بوده و اگر بخواهیم از بن بست اقتصادی در کشور خارج شویم و صنعت و کشاورزی ما رونق پیدا کند باید توسعه صادرات را در برنامه داشته باشیم.

وی افزود: دشمنان به تحریم‌ها روی آوردند تا ایران را از حیث اقتصادی شکست دهند. در حوزه صادرات دریای خزر ظرفیت خوبی در کشورهای حاشیه دریای خزر داریم و از این ظرفیت به خوبی استفاده نشده است.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه زیرساخت‌های مناسبی را وزارت راه و سازمان بنادر در بندر امیرآباد، نوشهر و فریدونکنار ایجاد کردند، تصریح کرد: متاسفانه ضعف‌های زیادی در حوزه صادرات و استفاده از ظرفیت این بنادر نداریم و مشکل جدی اشتغال در مازندران عدم استفاده بهینه از این ظرفیت‌ها نیز بوده است.

وی با بیان اینکه برای برندسازی محصولات تولیدی استان در راستای صادرات باید استفاده کنیم، افزود: متاسفانه ضعف جدی محصولات در استان‌های شمالی عدم استفاده از برندسازی محصولات کشاورزی و باغی بوده و نتوانستیم از ظرفیت تولیدات خود برای صادرات بهینه استفاده کنیم.

رضییان با اعلام اینکه بروکراسی اداری بین بخش خصوصی و دولتی برای توسعه صادرات بسیار زیاد است، گفت: وزارت اقتصاد و دارایی باید در فعال کردن رایزنان اقتصادی و تقویت ارتباط و حمایت بخش خصوصی در کشورهای حوزه دریای خزر بهره‌گیری کنند.

نماینده مردم قائم‌شهر، جویبار، سوادکوه، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سازمان بنادر در حوزه توسعه زیرساخت‌ها گام‌های اساسی برداشته ولی در حوزه توسعه زیرساخت‌های راه اقدام مطلوب نبوده است، گفت: امیدواریم این همایش خروجی خوبی برای توسعه صادرات کل کشور داشته باشد و بندر امیرآباد بندر ملی بوده و امیدواریم در تقویت بنادر استان برای امر صادرات استفاده کنیم.

 /ح

© 2019 تمام حقوق این سایت برای پايگاه خبري چهاردانگه محفوظ می باشد.