تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : علي نظري
حوزه : اخبار چهاردانگه, اخبار ويژه, تصاویر قدیمی
شماره : 71030
تاریخ : ۸ اسفند, ۱۳۹۶ :: ۲۰:۱۸
انتشار اسناد تاریخی صورتمجلس رفع مزاحمت - کیاسر - به تاریخ 7 خرداد 1337 یکی از اسناد ارزشمندی که توسط یکی از علاقمندان به فرهنگ منطقه در اختیار پایگاه خبری چهاردانگه  قرار داد، صورتمجلس رفع مزاحمت در شهر کیاسر به تاریخ 7 خرداد 1337 می باشد.

اختصاصی پایگاه خبری چهاردانگه: دهخدا در فرهنگ ارزشمند خود کلمه صورتمجلس را به این صورت تعریف می کند:ورقه ای که در آن مذاکرات و یا تصمیمات اعضای مجلسی را نویسند. آنچه ماجرای مجلسی در آن ثبت شود. و اعضای حاضر در مجلس آن را امضاء می کنند  و به عنوان سند رسمی محسوب می شود.

یکی از اسناد ارزشمندی که توسط یکی از علاقمندان به فرهنگ منطقه در اختیار پایگاه خبری چهاردانگه  قرار داد، صورتمجلس رفع مزاحمت در شهر کیاسر به تاریخ 7 خرداد 1337 می باشد.

 مشکلی که بین میرقربان موسوی و اداره فرهنگ شهرستان ساری بابت زمین دبستان انوری کیاسر بوجود آمد سرجوخه علی اکبر امینی  با تعدادی از بزرگان در محل اختلاف حضور پیدا کردند و اختلاف بررسی و در پایان این صورتمجلس  با حضور بزرگان شهر نوشته شده است.

بزرگانی مانند:   حاج حسن رضایی کلانتری، حاج ابوالقاسم خلسه، حاج شیخ مهدی زمانی، حاج عبدالله پرواسی ، حاج علی فرهادی ، کربلایی عباس مهدوی به عنوان دهبان،  و مامور ژاندارمری، سرجوخه علی اکبر امینی، سید ابراهیم عمادی سرپرست مدارس بخش های دودانگه و چهاردانگه

 

© 2018 تمام حقوق این سایت برای پايگاه خبري چهاردانگه محفوظ می باشد.