تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : علي نظري
حوزه : اخبار عمومي, اخبار مازندران
شماره : 68113
تاریخ : ۱۶ آبان, ۱۳۹۶ :: ۱۶:۱۸
رئیس پلیس راه مازندران: عاملان واژگونی اتوبوس در محور سوادکوه مشخص شدند رئیس پلیس راه مازندران گفت: عامل تصادف واژگونی اتوبوس در محور سوادکوه مشخص شد که سه عامل در این زمینه مقصر شناخته شدند.

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، علی‌رضا قدمی در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: براساس بررسی‌های اولیه نقص در سیستم ترمز دلیل واژگونی اتوبوس در محور سوادکوه بوده است.

وی بیان کرد: بعد از بررسی‌های انجام شده سه عامل در واژگونی اتوبوس در محور سوادکوه نقش داشته که هر کدام از آنان به سهم تساوی مقصر تشخیص داده شدند.

رئیس پلیس راه مازندران تصریح کرد: بی‌مبالاتی راننده اتوبوس به‌دلیل به حرکت درآوردن اتوبوس با عیب و نقص فنی مستمر، بی‌مبالاتی مالک اتوبوس به‌دلیل استفاده از قطعات غیرفابریک و عدم نظارت بر تعمیر خوردو و بی‌مبالاتی مدیر مرکز مکانیزه معایه عنی شهرستان گلوگاه به‌دلیل عدم احراز و نظارت بر سلامت فنی سیستم ترمز اتوبوس در زمان صدور گواهی معاینه فنی سه عامل تصادف در محور سوادکوه بوده است.

 

محدودیت‌های ترافیکی به‌مناسبت اربعین حسینی در مازندران

این مسؤول در بخش دیگری از سخنان خود درباره اعمال محدودیت‌های ترافیکی به‌مناسبت اربعین حسینی در محورهای مازندران، افزود: تردد تمامی کامیون و کامیونت‌ها به‌جزو حاملان موادسوختی و فاسد شدنی از ساعت 12  تا 24 روز چهارشنبه 17 و همچنین از ساعت 8 تا 24 روزهای پنج‌شنبه و جمعه 18 و 19 آبان ماه امسال از محور هراز ممنوع است. قدمی با بیان اینکه تردد انواع تریلی از محور هراز همچنان ممنوع است، اضافه کرد: تردد تمامی وسایل نقلیه از ساعت 13تا 24 روز جمعه از رودهن به سمت آمل ممنوع بوده و از ساعت 15 تا 24 همان روز با اعلام مأموران پلیس راه در محل از آب‌اسک به رودهن به‌صورت یک‌طرفه است.

وی با اعلام اینکه تردد انواع تریلی،کامیون و کامیونت از محور کندوان کماکان ممنوع است، گفت: تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 14 تا 24 روز جمعه 19 آبان ماه از کرج به سمت مرزن‌آباد ممنوع بوده و با اعلام مأموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسیله نقلیه از ساعت 17 تا 24 همان روز از مرزن‌آباد به سمت کرج به صورت یک‌طرفه است.

رئیس پلیس راه مازندران ادامه داد: تردد تمامی تریلرها به‌جزو حاملان موادسوختی و فاسدشدنی از ساعت 12 تا  24 روز جمعه 19 آبان ماه امسال از تهران به قائم‌شهر و بالعکس ممنوع است.

این مسؤول یادآور شد: محدودیت تردد تریلر و اتوبوس با توجه به وضعیت راه و فقدان ایمنی کافی در برخی پیچ‌ها در محور سمنان ـ مازندران همچنان ادامه دارد.

قدمی با تأکید بر پرهیز از ارتکاب به تخلفات حادثه‌ساز، خاطرنشان کرد: توصیه ما به تمام رانندگان وسایل نقلیه این است که با رعایت سرعت مطمئنه،پرهیز از عجله و شتاب و رعایت فاصله طولی رانندگی کرده و با همکاری پلیس‌راه، سلامتی خود و خانواده را تضمین کنند.

وی در پایان گفت: تلفن مرکز کنترل راه‌های مازندران با شماره‌های 2182934 و 2182920 با پیش شماره 011 به‌صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به هموطنان در مورد آخرین وضعیت راه‌های استان است.

 

© 2018 تمام حقوق این سایت برای پايگاه خبري چهاردانگه محفوظ می باشد.