تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : علي نظري
حوزه : اخبار چهاردانگه, اخبار عمومي, اخبار مازندران
شماره : 66606
تاریخ : ۲۰ شهریور, ۱۳۹۶ :: ۹:۳۱
طبیعی شدن هوای مازندران پس از نخستین بارش تابستانی معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: دمای هوا نیز طی این مدت در مناطق جلگه‌ای 5 تا 15 درجه و در ارتفاعات تا 15 درجه کاهش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، احمد اسدی در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: بعداز استقرار هوای گرم و مرطوب از پنج‌شنبه با ورود سامانه بارشی ناپایدار شاهد رگبار باران و رعدوبرق متناوب در برخی مناطق شدید در آسمان مازندران بودیم که این وضعیت تا روز جمعه ادامه داشته است.

وی بیان کرد: روز شنبه از شدت بارش‌ها کاسته شد و بارش‌ها به‌صورت پراکنده در آسمان مازندران اتفاق افتاده است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران اضافه کرد: از پنج‌شنبه شب تا روز شنبه بیشترین بارش از ایستگاه‌های سینوپتیک رامسر127، نوشهر 64، بابلسر 40، امیرآباد 41، امل 35 و ساری 3 میلی‌متر و همچنین از ایستگاه‌های باران‌سنجی نیز بارش‌های خوب ثبت و گزارش شده است.

اسدی ادامه داد: همچنین دمای هوا نیز طی این مدت در مناطق جلگه‌ای 5 تا 15 درجه و در ارتفاعات تا 15 درجه کاهش یافته است.

وی تصریح کرد: امروز تا فردا انتظار داریم آسمان مازندران به‌صورت صاف تا نیمه‌ابری بوده و در برخی مناطق شاهد افزایش ابر باشیم که احتمال رگبار خفیف و پراکنده در غرب استان دور از انتظار نخواهد بود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران افزود: از دوشنبه شب تا صبح چهارشنبه با تقویت جریانات شمالی و عبور امواج کم و بیش ناپایدار در برخی ساعات شاهد ابرناکی آسمان، بارندگی و رعدوبرق پراکنده در آسمان مازندران باشیم.

اسدی با بیان اینکه روزهای پایانی هفته جاری مجدداً جو پایداری در آسمان مازندران حاکم می‌شود، اظهار کرد: از لحاظ دمایی برای امروز و فردا حداکثر دمای هوا کمی گرم‌تر شده و روز سه‌شنبه کاهش نسبی دمای هوا اتفاق می‌افتد.

وی در پایان گفت: دریای مازندران برای امروز تا فردا به‌صورت موج کوتاه پیش‌بینی می‌شود که باید در محدوده طرح با رعایت نکات ایمنی همراه باشد.

 

© 2018 تمام حقوق این سایت برای پايگاه خبري چهاردانگه محفوظ می باشد.