تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : علي نظري
حوزه : اخبار چهاردانگه, اخبار ويژه, گفت و گو
شماره : 43466
تاریخ : ۲۲ آبان, ۱۳۹۵ :: ۲۱:۴۳
پرداخت به موقع هزینه مصرفی برق مهمترین خواسته ما از مشترکین است

 

 اختصاصی پایگاه خبری چهاردانگه: بخش چهاردانگه ساری از وسیع ترین بخش های استان مازندران می باشد و با ۱۵۰۰ کیلومتر مربع وسعت در قسمت جنوبی شهرستان ساری قرار گرفته است. جاده اصلی مازندران به شرق و جنوب کشور از چهاردانگه عبور می نماید و بی نظیر ترین چشمه جهان در این بخش واقع شده است.

پراکندگی روستاها، کوهستانی بودن ، بارش برف و باران شدید، صعب العبور بودن جاده ها،  جاده های خاکی، باریک و غیر استاندارد و... باعث شده است کار مدیریت در این بخش وسیع بسیار سخت باشد. یکی از اداراتی که در بخش چهاردانگه به مردم شریف این بخش خدمات ارائه می نماید، اداره برق چهاردانگه می باشد. این داره سعی می نماید ا تمام مشکلات موجود خدمات مناسبی به مشترکان خود ارائه نماید.

 

با مهندس بهمن عالیشاه رییس اداره برق چهاردانگه گفتگوی کوتاهی تا از فعالیتها و مشکلات این اداره بیشتر آشنا شویم.

 photo_2016-11-13_10-03-48

چهاردانگه نیوز: مختصری از وضعیت برق چهاردانگه توضیح دهید؟

 مهندس عالیشاه: بخش چهاردانگه دارای ۵۵۰ کیلومتر خط فشار متوسط،، ۳۷۴ کیلومتر خط فشار ضعیف، ۳۵۰ دستگاه انواع ترانسفورماتور، یک پست ۶۳/۲ کیلو ولت با ۶ فیدر خروجی و ۱۲۷۰۰۰ مشترک می باشیم، و بخش چهاردانگه وسیع ترین خطوط انتقال برق را در استان به خود اختصاص داده و شهرستان آمل بعد از ما قرار گرفته است.

 

چهاردانگه نیوز: اهم فعالیت های شما در سال ۱۳۹۵؟

مهندس  عالیشاه: یکی از کارهایی که امسال انجام دادیم مانور اصلاح خطوط منطقه گرماب بود. این مانور باعث شد ۲۰۰ میلیون تومان برای برق این منطقه هزینه کنیم. ۹ دستگاه ترانسورماتور نصب کردیم، نصب ۱۰۰ تیر برق که از سال های قبل مردم منتظر آن مانده بودند. الان ما در این قسمت به روز شدیم، نصب ۳۰۰ کنتور برق برای متقاضیان، تهیه وسیله نقلیه کمک دار برای منطقه با توجه به کوهستانی و برف گیر بودن منطقه، تعمیر خطوط درجاهایی که نیاز بود. سازماندهی پرسنل با توجه به نیاز ، تهیه طرح جامع برق رسانی به منطقه و راه اندازی سیستم های نرم افزاری.

 photo_2016-11-13_10-03-43

چهاردانگه نیوز: در زمینه الگوی اصلاح مصرف چه کاری انجام دادید؟

مهندس عالیشاه:  ما با آموزش و پرورش در قالب طرح جهاد انرژی قرار داد داریم. کارشناسان خبره مدیریت مصرف را جهت آموزش دانش آموزان به منطقه خواهیم آورد تا نحوه درست مصرف کردن برق را آموزش ببینند و در منزل به اولیای خود آموزش دهند. هر کاری را دانش آموزان در سن پایین یاد بگیرند در زندگی بکار می گیرند و فراموش هم نخواهندکرد.

 

چهاردانگه نیوز: اهم برنامه های آتی برق چهاردانگه؟

 مهندس عالیشاه :قصد داریم یک خروجی از برق کارخانه سیمان بگیریم تا پایداری برق شبکه ما بیشتر شود. پیگیر هستیم تا با موافقت مدیر عامل برق مازندران و سمنان، برق مازندران و سمنان را رینگ کنیم تا برای نقاط دور دست ما مشکل قطعی برق پیش نیاید.

 

ایجاد قطب روستایی در منطقه گرماب و فعال نمودن قطب پشتکوه. با راه اندازی قطب گرماب و پشتکوه خدمات دهی به مشترکان ما بهتر خواهد شد چون منطقه صعب العبور می باشد و خدمات دهی سخت است.

 

چهاردانگه نیوز: با توجه به گاز رسانی در منطقه مشکلی برای خطوط شما پیش نمی آید؟

مهندس عالیشاه: چون ما می دانیم این کار خدمت بزرگی به منطقه و استان است و یک پروژه ملی می باشد نهایت همکاری را با پیمانکار انتقال گاز داریم و جایی مشکل پیش بیایید با همکاری هم در کوتاه ترین زمان حل می کنیم.

 

چهاردانگه نیوز: مهمترین مشکلات اداره برق چهاردانگه:

مهندس عالیشاه: منطقه چهاردانگه جنگلی و صعب العور می باشد و خطوط برق از دل جنگل عبور نموده است و هر سال در اثر واژگونی درختان تعداد زیادی تیر برق از بین می رود و خسارت زیادی به اداره برق وارد می نماید.

مشکل دیگری که وجود دارد عدم پرداخت به موقع هزینه برق مصرفی می باشد. اگر مردم هزینه های خود را به موقع واریز نمایند اداره برق می تواند خدمات مناسب تری به مشترکان خود بدهد.

یکی از مشکلات ما سرقت سیم برق می باشد، ما از مردم، شورای اسلامی و دهیارها و پایگاه مقاومت بسیج می خواهیم در زمینه کمک کار ما باشند و در صورت وقوع ما را مطلع نمایند.

 

 

 

 

© 2018 تمام حقوق این سایت برای پايگاه خبري چهاردانگه محفوظ می باشد.